دلایل کاهش شتاب خودرو چیست ؟

دلایل کاهش شتاب خودرو چیست ؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از گذشت مدتی استفاده از ماشین خود ، متوجه آن شده باشید که ماشین آن شتاب سابق را ندارد و آن را از دست داده است . این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما در این مطلب چند از این دلایل را ذکر کرده ایم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با چند تا از دلایل کاهش شتاب خودرو آشنا کنیم .

دلایل کاهش شتاب خودرو

خرابی شمع ها

همانطو که می دانید عمر شمع ها در دفترچه و برگه راهنمای خودرو ذکر شده است که باید براساس تمام شدن مدت ذکر شده باید اقدام به تعویض آن کنید . شمع های خراب شده یا در کل عیب دار باعث ایجاد انفجار خفیف می شوند که این انفجار منجر این خواهد شد که خودرو با کاهش شتاب همراه باشد .

اشکال در پمپ بنزین

یکی دیگر از دلایل کم شدن شتاب خودرو اشکال در پمپ بنزین او می باشد . همانطور که می دانید بنزین نقش مهمی در سوخت رسانی دارد پس سوختن بنزین یا بهتراست بگویم معیوب شدن بنزین سبب این می شود که خودور با کاهش شتاب همرا باشد . پس برای اینکه از سوختن بنزین جلوگیری کنید نباید با باک خالی رانندگی کنید و باید باک خودرو همیشه یک چهارم پر باشد .

فیلتر هوا

فیلتر هوا همانند اغلب قطعات خودرو مصرفی است و بعد از مدت زمانی استفاده از آن باید تعویض شود . کثیف بودن فیلتر هوا منجر اختلال در تنفس موتور خودرو می شود . تعویض کردن فیلتر هوا به وضیت آب و هوایی ، میزان آلودگی هوا و همچنین نوع رانندگی بستگی دارد اما به طور معمول باید هر 5 هزار کیلومتر باید اقدام به تعویض آن شود . حال کثیف بودن این فیتلر می تواند منجر به مشکلاتی همچون کاهش شتاب خودرو ، افزایش مصرف سوخت و همچنین روشن شدن چراغ چک خودرو شود .

دلایل کاهش شتاب خودرو چیست ؟

شل شدن سیم گاز

یکی دیگر از دلایل کاهش شتاب خودرو ، شل شدن سیم گاز خودرو می باشد. که این امر منجر به این خواهد شد که دریچه هوا به طور کامل باز نشود و در نتیجه هوای کافی به سیلندر نرسد . چک کردن سیم گاز و همچنین محکم کردن آن سبب کمک به افزایش توان خودرو خواهد شد .

ایراد در مبدل کاتالیست

گاز های حاصل از سوختن دارای مواد سمی هستند که این مواد به محیط زیست آسیب می رسانند . حال این گاز ها توسط کاتالیست فیلتر خواهند شد تا میزان آلاینده ها در آن کاهش یابد . مبدل کاتالیست بعد از مدت زمان زیادی این آلاینده ها و آلودگی ها را جذب می کند پس باید سرویس شود تا به راحتی این گاز های تولید شده و آلاینده ها خارج نشوند و همچنین اختلالی برای موتور خودرو به وجود نیاورد .

خرابی انبار اگزوز

بعد از گذشت مدت زمانی مافر یا صدا خفه کن اگزوز فرسوده می شود و آن کارکرد قبلی خود را از دست می دهد . فرسودگی این قطعه منجر به این می شود که دود به راحتی از اگزوز خارج نشود و در نتیجه موتور خودرو با اختلالی مواجه شود .

مشکل انژکتور

یکی دیگر از دلایل کاه شتاب خودور ، مشکل انژکتور می باشد . در صورتی که انژکتور کثیف باشد تزریق سوخت کاهش می یابد و این کاهش تزریق سوخت سبب این می شود که تعادل توازون سوخت و هوا به هم بخورد . این امر سبب کم شدن قدرت انفجار و در نتیجه کارایی موتور را پایین می آورد .

خرابی سوپاپ ها

فرسودگی سوپاپ ها سبب مشکلاتی در مرحله تراکم و هوارسانی به موتور می شود و علمکرد آن را تحت تاثیر قرار می دهد .

دلایل کاهش شتاب خودرو چیست ؟

از دیگر دلایل کاهش شتاب خودرو می توان به خرابی رینگ و پیستون ، ناک زدن موتور ، کثیفی یا گرفتگی فیلتر روغن ، تنظیم نامناسب تسمه تایم ، خرابی استپر موتور و موارد دیگر اشاره کرد .

ما در این مطلب تعدادی از دلایل کاهش شتاب خودور را بیان و شما را با آنها آشنا کردیم . در صورت وجود مشکلی در خودور خود در هر یک از شهر های جلفا ، ایلخچی ، مراغه ( امداد خودو مراغه ) و تبریز می توانید با امداد خودوری ما تماس بگیرد تا در کمترین زمان مشکل یا نقص فنی ماشین شما را رفع و به شما خدمات ارائه کنند .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + سه =