اگر چشمتان ضعیف است وارد جاده نشوید!

اگر چشمتان ضعیف است وارد جاده نشوید!

امروزه عوامل زیادی وجود دارد که می تواند باعث تصادفات جاده ای و درون شهری شود که یکی از این عوامل رانندگی کردن با چشم ها ضعیف می باشد. البته این موضوع هم بستگی به شماره چشم راننده دارد یعنی اینکه تا چه اندازه چشمانش ضعیف است .شاید در حالت عادی با عینک دید خوبی داشته باشید اما در داخل جاده و مسافت های طولانی باید نکاتی را در نظر داشته باشید .

ممکن است برایتان سوال باشد که ضعیف بودن چشم ها چه تاثیری روی تصادفات جاده ای دارد ؟! چگونه می توان از ایجاد تصادف جلوگیری کرد ؟! چه نکات ایمنی را باید رعایت کرد ؟!

در ادامه با همراه باشید تا با معرفی چند راه حل تا حد امکان از تصادفات جاده ای جلوگیری کنیم .

چراغ ماشین های روبرو

نور چراغ ماشین های روبرو درشب می تواند برای افرادی که چشمانشان ضعیف هم نباشد بسیار آزار دهنده و ناخوشایند است و دید شما را بسیار سخت می کند پس اگر چشمانتان ضعیف است و نور ماشین های روبرو در جاده اذیتتان می کند و شما را نگران می کند که مبادا تصادف کنید لازم است چند نکته را بدانید.

برای اینکه نور چراغ ماشین ها در جاده چشمانتان را اذیت نکند سعی کنید برای اینکه از جاده منحرف نشوید به چراغ خودرو های روبرو اصلا نگاه نکنید و چشمانتان تا خودرو از بغلتان رد می شود مستقیما روی خطوط جاده باشد . این گونه نه نور چراغ ها اذیتتان می کن و نه از مسیر منحرف می شوید .

اگر چشمانتان ضعیف است و وارد جاده می شوید بخصوص اگر شب هنگام وارد جاده می شوید سعی کنید همیشه شماره تماس امداد خودرو پاشاپور را بهمراه داشته باشید تا به هنگام بروز حادثه کمک رسان شما در جاده باشد .

تاریکی و دید کمتر در رانندگی شبانه

شبانه وارد جاده شدن جتی برای چشمان سالم نیز می تواند خطر آفرین باشد چون ممکن است عواملی بر دید شما تاثیر گذار باشند مثلا اگر کم خواب باشید،استرس و اضطرابی داشته باشید و… می تواند دید شما را محدود کند که اگر چشمانتان ضعیف باشد اثر این عوامل دو برابر باشد .

مقدار دید شما شبانه در جاده بستگی به شماره چشمانتان دارد و هر چه چشمانتان ضعیف تر باشد دید کمتر و اوقات رانندگی سخت تری خواهید داشت.

ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که اگر چشمانمان ضعیف است کلا نباید شبانه وارد جاده شد ؟!

کلا توصیه می شود اگر چشمانتان زیاد ضغیف است شبانه رانندگی نکنید و یا حد اقل تنهایی وارد جاده نشوید تا بتوان از کوچک ترین عوامل تصادفات و چپ کردن های خودرو جلوگیری کنیم .

سوال دیگری که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که اگر خودروی ما چراغ های قوی داشته باشد هم مشکل دید خواهیم شد ؟!

در جواب باید گفت که این مشکل مختص افرادی است که چشمانشان بیش از حد ضعیف باشد وگرنه چشم های معمولی و عادی به این حد از حساسیت نیاز ندارد. سعی کنید حتی اگر چراغ های خیلی قوی دارید فقط در صورت لزوم از نور بالا استفاده کنید و در مواقع غیر ضروری آن را خاموش کنید چون ممکن است چراغ شما باعث انحراف ماشین روبرویی شود .

به تنهایی وارد جاده نشوید

سعی کنید اگر چشمانتان ضعیف است و شبانه وارد جاده می شوید همراهی با خود داشته باشید تا در طول راه حواسش به شما عزیزان باشد و در صورت نیاز بتواند به جای شما رانندگی کند و ریسک تصادف کمتر شود .

چشم های ضعیف نسبت به چشم عادی و سالم زود تر خسته می شوند و چشم ها عادت دارند که در خستگی زیاد دید چشم ها تار می شود و کنترل کامل روی نخواهید داشت . پس پیشنهاد ما این است که اگر چشمان ضعیفی دارید . شبانه وارد جاده می شوید همراهی حتما با خود ببرید تا در صورت نیاز به شما در رانندگی کمک کند .

سعی کنید شماره تماس و آدرس وبسایت امداد خودروی پاشاپور در تبریز ( امداد خودرو تبریز ) را داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه حادثه ای در سریع ترین زمان ممکن خود را برای کمک رسانی به شما عزیزان برساند .

در صورت بروز هر گونه حادثه ای چه باید کرد؟

در صورت شبانه وارد جاده شدن ممکن است تصادفات جاده ای پیش بیاید که در این صورت اولین کاری که باید بکنید این است که خونسردی خود را حفظ کنید و با امداد خودرو تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن خودروی شما را به تعمیرگاه مناسب جمل کنند .

خودروبر پاشاپور دوست و باور همیشگی شما عزیزان در جاده های کشور می باشد و در هر کجا دچار تصادف شدید می توانید روی خدمات ما حساب کنید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − یازده =