دلیل گاز نخوردن ماشین چیست ؟

دلیل گاز نخوردن ماشین چیست ؟

امروزه ماشین به یکی از ضروریات زندگی تبدیل شده است . یکی از اتفاقات ناخوشایندی که ممکن است برای ماشین پیش بیاید گاز نخوردن آن می باشد . گاز نخوردن ماشین می تواند دلایل  مختلفی داشته باشد . در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این دلایل آشنا کنیم.

چرا ماشین گاز نمی خورد ؟ و دلیل آن چیست ؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم گاز نخوردن ماشین می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . برای اینکه این مشکل رفع شود باید اطلاعات کافی درباره مشکلات فنی داشته باشیم . در خودرو های انژکتوری و کابراتی دلیل های زیادی وجود دارد که باعث خرابی و مشکلات گاز نخوردن ماشین می شود . در ماشین های انژکتور این علت ها شامل:

 1. وجود مشکل در قطعه ECU
 2. کثیف‌ شدن انژکتور خودرو
 3. خرابی سنسور گاز
 4. خرابی سنسور دور موتور
 5. خرابی مپ سنسور
 6. خرابی سنسور هیدرولیک فرمان
 7. خرابی سنسور پدال گاز و کلاچ

در ماشین های کابراتی هم این علت ها شامل:

 1. خرابی فیلتر هوا
 2. خرابی دیسک و صفحه
 3. کارایی نامناسب استپر موتور
 4. وجود مشکل در کمپرس سیلندر
 5. اتمام یا نامرغوب‌ بودن روغن موتور
 6. وجود مشکل و خرابی در پمپ بنزین ماشین

راه های جلوگیری از گاز نخوردن ماشین

چک و معاینه کردن قطعاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم می تواند بر روی گاز نخودرن ماشین تاثیر گذار باشد . به طور کلی می توان گفت که استفاده از بنزین با کیفیت نیز می تواند از مشکلات همچون گاز نخوردن ماشین تا حد زیادی جلوگیری کند و استفاده از بنزین سوپر گزینه خوبی است و در نهایت مصرف آن می تواند تا حد زیادی از بروز این واقعه جلوگیری کند . تشخیص ایراد این مشکل کار آسانی نیست و باید یک کارشناس و متخصص خودرو این مشکل را بیابد و رفع کند . راه حل جلوگیری از گاز نخوردن ماشین عبارت است از:

 • بررسی دقیق تمام قطعاتی که با گاز نخوردن ماشین در ارتباط است .
 • استفاده از بنزین مرغوب و استاندارد می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد .
 • استفاده از بنزین سوپر می تواند یکی از بهترین راه حل ها برای رفع این مشکل باشد و مصرف آن را تا حد زیادی کاهش می دهد .

علت گاز نخوزدن پژو 405 چیست ؟

چند عامل برای گاز نخوردن پژو 405 وجود دارد . یکی از این عامل ها غیر فعال بودن یا نوسانی استپر موتور می باشد. که در این حالت احتمال بروز حادثه غیر منتظره ای برای راننده و سرنشینان وجود خواهد داشت. خوشبیانه ترین حالت این است که خودور متوقف شود .

دومین عاملی که باعث این مشکل می شود اشکال در کارکرد دریچه آن می باشد . در صورتی که دریچه گاز تغییر زاویه بدهد مقدار هوای آزاد شده کمتر و در پی آن گشتاور خروجی موتور کاهش پیدا خواهد کرد .

سومین عامل درجا کار کردن خودرو است . که در این حالت شما احساس می کنید ک ماشین گاز نمی خورد که مشکل از حالت نوسانی موتور است .

 

علت گاز نخوردن ماشین 206 چیست ؟

چند عامل هم برای گاز نخوردن ماشین 206 وجود دارد . که یکی از عامل ها ، وجود اشکال در سنسور آن می باشد . دومین عامل هم تک سوراخ بودن سوزن انژکتور مدل 206 ساژم است . که سبب آشفتگی پاشش سنسور اکسیژن می شود .

در صورت مواجه شدن با این مشکل چه باید کرد ؟

بی توجهی به این مشکل می تواند هزینه ها و تعمیرات بالایی روی دست شما بگذارد . در صورتی که با این مشکل مواجه شودید می تواند به تعمیرگاه های معتبر و مجاز ببرید یا اینکه تعمیر آن را به امداد خودور پاشاپور بسپارید تا در کمترین زمان ایراد خودوری شما را رفع کنند و خدمات رسانی به شما انجام دهند .

دلیل گاز نخوردن ماشین چیست ؟

در آخر

در این مطلب شما را با دلایل گاز نخوردن ماشین آشنا کرده ایم . بررسی کردن دلایل گاز نخوردن خودور می تواند مانع از آسیب دیدن سایر اجزای خودرو شود . اگر با این مشکل مواجه شدید باید فورا اقدام به رفع آن کنید . چون با فرسوده شدن سایر قطعات ماشین می تواند اتفاقات ناگواری و حتی سلامت راننده و سر نشینان را تهدید کند . در صورتی که با این مشکل مواجه شدید می توانید با امدادگران ما تماس بگیرد تا به شما خدمات ارائه دهند . امداد خودور پاشاپور ( خودرو بر و امداد خودرو تبریز ) با داشتن تعمیر کاران مجرب و با تجربه ، این مشکل ایجاد شده را در کمترین زمان و با اطمینان خاطر حل خواهند کرد .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + هجده =