اقدامات صحیح پس از تصادف یا نقص فنی خودرو

اقدامات صحیح پس از تصادف یا نقص فنی خودرو

امروزه شاهد تصادفات زیادی در خیابان ها و بزرگراه ها و جاده های کشور هستیم که در بسیاری از موارد منجر به حمل خودرو آسیب دیده می‌شود. اما در  این بین سوالی که پیش می آید این است که آسیب دیدگان چه کارهایی را باید انجام دهند ؟ و اقدامات صحیح پس از تصادف یا نقص فنی خودرو چیست ؟

فرق نمی کند که در تصادف مقصر یا بی تقصیر هستید باید یک سری اقدامات صحیح پس از تصادف یا نقص فنی خودرو برای کاهش آسیب و خسارات انجام دهید. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این اقدامات آشنا کنیم .

تماس با پلیس

یکی از اولین اقدامات صحیح پس از تصادف که باید انجام داد و همه افراد هم از آن مطلع هستند تماس تلفنی با ۱۱۰ می باشد. زمانی که شما با تلفن ۱۱۰ تماس می‌گیرید و آدرس مکان وقوع حادثه را به آنها اعلام می‌کنید نزدیکترین واحد راهنما و رانندگی و کارشناسان تصادف به مکان مورد نظر اعزام شوند و مشکل به وجود آمده را رفع  کند.

خارج کردن خودرو از جاده

در هنگام تصادف در جاده و خیابان ها خودرو خود را همین طوری ول نکنید . چون بارها اتفاق افتاده که توقف خودرویی که دچار تصادف شده در جاده موجب تصادف های دیگر می شود .  علاوه بر این توقف خودرو در جاده منجر به ایجاد ترافیک و کند شدن سرعت حرکت خودرو ها می‌شود پس باید پس از حادثه خودروی خود را به سمت راست خیابان هدایت کنید و در آنجا توقف کنید .

اقدامات صحیح پس از نقص فنی

در صورتی که در خیابان یا بزرگراه های پرتردد دچار تصادف شوید لازم نیست شما در آنجا بمانید تا اینکه پلیس از راه برسد و مقصر حادثه را تشخیص دهد. زیرا پلیس در این موقع به دلیل سد معبر می‌تواند هر دو راننده سانحه دیده را جریمه کند .پس باید شما طبق نکته که در بالا گفتیم عمل کنید .

از صحنه تصادف فرار نکنید

در زمان تصادف با خودروی دیگر صحنه تصادف را ترک نکنید چون این کار علاوه بر کاهش کندش پرونده ، کاری ناشایسته و غیر اخلاقی می باشد. در صورتی که خودرویی پارک است و شما با وسیله نقلیه خود دچار تصادفی مانند شکستن چراغ های جلوی یا شکستن آینه های بغلی آن شده اید اقدام اصولی در این مواقع این است که در محل مورد نظر صبر کنید تا راننده این خودرو در مکان مورد نظر حاضر شود و خسارت را پرداخت کنید. یا اینکه شما می توانید شماره تماس خود را در این مکان بگذارید و راننده را از بروز حوادث آگاه کنید .

حفظ آرامش و خونسردی

یکی از حیاتی‌ترین اقدامات پس از وقوع تصادف یا هر گونه نقص فنی ، حفظ آرامش و خونسردی می باشد که راننده باید آرامش خود را حفظ کند و با خونسردی به بررسی وضعیت بپردازد. و همچنین بدون در نظر گرفتن اینکه چه کسی مقصر است از بروز شایعات شرایط بدتر جلوگیری کند.

تمرکز برای یادآوری جزئیات سانحه

پس از وقوع حادثه باید تمامی جزئیات تصادف را مو به مو به مو به یاد داشته باشید و همچنین اگر امکانش بود از صحنه تصادف عکس بگیرید تا بعد از کشاندن خودرو به سمت راست و بر هم خوردن صحنه  تصادف عکس و جزئیات دقیق تصادف را به پلیس راهنما رانندگی انتقال دهید تا اقدامات لازم انجام شود. پس حتما به این نکته توجه کنید تا برای  مراجع قانونی برای شما مشکلی ایجاد نشود.

اقدامات صحیح پس از تصادف و نقص فنی

سپردن ماشین خود به افراد متخصص

در صورتی که در جاده خودرو شما با حادثه مواجه شده است و اطلاعات کافی مورد این نقص فنی نداشته اید به هیچ وجه اقدام به رفع این مشکل و ایراد نکنید چون نداشتن اطلاعات و مهارت کافی می‌تواند علاوه بر رفع نکردن مشکل منجر به وجود آمدن حادثه ای دیگری هم شود. پس شما باید نقص هایی مانند پنچری ، روشن شدن خودرو ، جوش آوردن ، استارت نخوردن ماشین و موارد دیگر به را افراد متخصص و کاربلد بسپارید.

تماس نزدیکترین خودرو بر

پس از وقوع این نقص های فنی در خودرو یا تصادف در جاده بعد از آنکه خودرو خود را به سمت راست جاده بردید با نزدیک ترین امداد خودرو تماس بگیرید و درخواست امداد رسانی کنید. امداد خودرو ( امداد خودرو تبریز ) مورد نظر پس از اینکه درخواست شما را ثبت کردند در سریعترین زمان در مکان مورد نظر حاضر می‌شوند تا با تجهیزات کامل مشکل به وجود آمده رفع کنند .

مراجعه به بیمه

یکی از آخرین اقدامات لازم پس از وقوع تصادف یا نقص فنی مراجعه به بیمه و درخواست خسارت وارده شده به خودرو می باشد . در صحنه تصادف راننده ای که مقصر نیست می تواند بعد از گذشت حداکثر ۵ روز در صورت داشتن بیمه خودرو به بیمه مراجعه کند و با ارائه برخی از مدارک در مورد خسارت وارد شده به خودرو خسارت را دریافت کند.

مراجعه به پزشک

در صورتی که دچار آسیب دیدگی شده اید باید با اورژانس تماس بگیرید تا آنها وضعیت سلامتی شما را بررسی کنند و همچنین شما باید نسبت به سلامتی کامل بدن خود مطلع شوید . پس در این مورد بی توجهی نکنید و بعد از آسیب دیدگی با اورژانس تماس بگیرید و از وضعیت سلامتی خود اطمینان حاصل کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 15 =